„Żadna sztuka... nie działa tak silnie, bezpośrednio. Teatr to potęga”.

Jerzy Szaniawski „O potędze teatru”
Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową dwa dni przed Wigilią, 21 grudnia 2012r. cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć sztukę teatralną zatytułowaną „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, przygotowaną na tę okazję, wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Akcja inscenizacji rozgrywała się współcześnie, choć pojawiające się po każdej scence postacie Maryi i Józefa wskazywały na wyraźne powiązanie z historią biblijną. Widzowie mieli okazję zajrzeć do wnętrza: poczekalni dworcowej, Domu Dziecka, domu współczesnej rodziny i na ulicę, by poznać problemy bohaterów sztuki. Przejmujące efekty dźwiękowe i powtarzające się słowa: „Nie było dla nich miejsca” tworzyły nastrój skłaniający do refleksji nad brakiem zrozumienia, ciepła i miłości wokół nas. Punktem kulminacyjnym spektaklu było pojawienie się reżysera, siedzącego wśród publiczności, który po skończeniu prób zaprosił aktorów na Wigilię do siebie. Możemy się domyślić, jak w dobie znieczulicy i braku czasu dla drugiego człowieka brzmiała odpowiedź aktorów…

Po obejrzeniu spektaklu nauczyciele i uczniowie wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były to głównie  utwory polskie, kojarzące się niezmiennie z magią Świąt Bożego Narodzenia. 

............