„Żadna sztuka... nie działa tak silnie, bezpośrednio. Teatr to potęga”.

Jerzy Szaniawski „O potędze teatru”
W dniu 9 kwietnia 2013 r. młodzież i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny zatytułowany „Klaunada”, wystawiony z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  na scenie w podziemiach  Kościoła św. Stanisława w Andrychowie.

Spektakl podejmował tematykę trudnych zjawisk społecznych i problemów młodych ludzi - przemocy, skomplikowanych doświadczeń rodzinnych, poczucia bezradności i zagubienia w świecie. Odznaczał się uporządkowaną, logiczną strukturą, którą określała naprzemienność sekwencji – działań cyrkowych całej grupy i monologów poszczególnych bohaterów. I działaniom, i monologom towarzyszyły muzyka i efekty dźwiękowe. Lapidarność i wysoka emocjonalna temperatura wypowiedzi kontrastowały z cyrkowym błaznowaniem.

W„Klaunada” to historia o grze prawdy i pozorów, o rzeczywistości, która – pod maską błazeństw i wygłupów – kryje bolesne tajemnice, dramaty pustki, samotności, cierpienia. W klimat występów klaunów wprowadziła widzów Ania Młodzik aktorsko interpretując śpiewaną przez siebie piosenkę pt.”Brawo dla klauna”.Na gitarze akompaniował jej Wojtek Adamus (1ts). Na szczególne uznanie zasłużyli aktorzy (Agnieszka Balon, Marta Michałek, Adrian Byrdziak i Tomek Kowalczyk) za wykreowanie postaci klaunów, którzy potrafili nie tylko rozbawić, ale i wzruszyć widzów.


..............................