„Żadna sztuka... nie działa tak silnie, bezpośrednio. Teatr to potęga”.

Jerzy Szaniawski „O potędze teatru”
"Romeo i Julia" na szkolnej scenie...

Historia Romea i Julii nieprzerwanie inspiruje kolejne pokolenia do odczytywania i odtwarzania ich tragedii. Jacy byli i dlaczego do dziś uchodzą za najsłynniejszą parę kochanków? Te i inne pytania sprowokowane lekturą dramatu Szekspira zadali sobie członkowie koła teatralnego „Mała scena”.

I tak powstały dwie różniące się od siebie inscenizacje oparte na motywach słynnego dzieła angielskiego dramatopisarza. Jedna z nich to pantomima odegrana w strojach epoki elżbietańskiej, wypożyczonych w Teatrze Polskim na tle nastrojowego utworu muzycznego E. Morricone pt. ”Chi mai”. Druga to żartobliwa, rozgrywająca się w czasach współczesnych scenka o nieudanych zalotach nieporadnego Romka do mocno stąpającej po ziemi i rezolutnej Julki.

Obydwie wyżej wymienione inscenizacje mieli okazję obejrzeć gimnazjaliści, którzy odwiedzili naszą szkołę 1.04.2015r., w czasie zorganizowanego dla nich Dnia Otwartego.

Zespół teatralny stanął przed nie lada wyzwaniem, ponieważ z uwagi na dużą ilość grup gimnazjalistów musiał powtarzać występ wielokrotnie.

Nasi aktorzy spisali się jednak bardzo dobrze, wytrwali do końca i z coraz większą swobodą poruszali się po scenie, zyskując w czasie kolejnych występów na pewności siebie. Ostatecznie można było zauważyć, że wielu z nich bawi się rolą, nieznacznie ją modyfikując.

Mamy nadzieję, że udało się zainteresować gimnazjalistów sztuka teatralną i być może w przyszłym roku szkolnym niektórzy z nich dołączą do naszego zespołu.

A oto twórcy przedstawienia

I.Prowadząca Agnieszka Balon 3eb
II.Pantomima
Julia. Dominika Jopek 2t
Romeo Grzegorz Urbaniec 1d
Ojciec Laurety Maciej Kołaczyk 1t
Matka Juli Paulina Stuglik 1t
Ojciec Julii Konrad Matuła 1a
Parys Grzegorz Walczak 1d
III.Scenka "Romek i Julka"
Julka Katarzyna Moskal 2t
Romek Tomasz Hajost 3eb
Markucjo Bartosz Kowalik 1t
Baltazar Alex Kucharski-Brandke 2s
Benolgio Maciej Najbor 1a
Kapulett I Oskar Chajdaś 4d
Kapulett II Adrian Chmiel 1a
Kapulett III Grzegorz Borowczyk 1a
IV.Operatoorzy dźwięku
Operator nr.1 Daniel Sobaniec 3d
Operator nr.2 Marek Potoczny 1a
V.Dekoracja Krystyna Pyzio
VI.Scenariusz i reżyseria Małgorzata Płonka
VII.Zdjęcia Wojciech Stanek


...........................................................................................................................